ÜÇÜNCÜ ADAM’I KULLANMA KILAVUZU

Sevgili Üçüncü Adam okurları merhaba,

Sitemizi daha rahat dolaşabilmeniz adına sizler için bir kullanma kılavuzu hazırlamak istedik. Aşağıdaki fotoğraflarda numaralandırmış konu başlıklarında nelerin yer aldığını, ayrıntılı bir şekilde açıkladık.

Keyifli gezintiler…

*resme tıklayarak büyütebilirsiniz.

SAYFALARIMIZA DAİR

1) SOHBET-MUHABBET-TARTIŞMA: Bu sayfamıza tıklayarak, Türk filmlerine ait sevdiğiniz film repliklerini ve filmlerimizin sizin için ifade ettiklerini yazabilir, sinemamızla ilgili tartışma konuları başlatabilirsiniz.

2) SİNEMA SANATÇILARIMIZ: Bu sayfamıza tıklayarak, sitemizde biyografileri ve fotoğrafları bulunan sanatçılarımızın isimlerine ulaşabilirsiniz. Sanatçılarımızın isimleri üzerine tıklayarak, kişisel sayfalarına ulaşabilirsiniz. Sayfamızdaki isim listesi sürekli olarak güncellenmektedir.

3) SİNEMAMIZIN KAVGACILARI: Bu sayfamıza tıklayarak, sinemamızın kavgacılarına dair biyografi ve fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Onları bir kez daha hatırlamak ve gerekli önemi vermek adına, yalnızca onlara ait bir sayfa olsun istedik. Bu sayfamızdaki isimler ve fotoğraflar da sürekli olarak güncellenmektedir.

4) BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?: Bu sayfamıza tıklayarak, sinemamıza dair bilinmeyen anekdotlara ulaşabilirsiniz. Sayfamızdaki anekdotlar sürekli olarak güncellenmektedir.

5) KONUK YAZARLAR: Bu sayfamıza tıklayarak, sitemize ‘Konuk Yazar’ olarak yazılarını yollayan okuyucularımızın çalışmalarımızı okuyabilirsiniz. Sizin de sinemamıza dair yazı çalışmalarınız varsa, 3uncuadam@gmail.com adlı mail adresimize yollayabilirsiniz.

6) BİZ KİMİZ?: Bu sayfaya tıklayarak, ‘Üçüncü Adam’ı kuran ve aktif olarak çalışmalarına devam eden ekibimizin isimlerine ulaşabilirsiniz.

7) FACEBOOK GRUBUMUZA HERKESİ BEKLİYORUZ: Bu kısma tıklayarak, Facebook grubumuza ulaşıp üye olabilir, site güncellemelerimizi Facebook grubumuz ile de takip edebilirsiniz.

*resme tıklayarak büyütebilirsiniz.

KATEGORİLERİMİZE DAİR

1) ALTIN PORTAKALLI SANATÇILARIMIZ: Bu kategorimize tıklayarak, sitemiz tarafından manevi anlamda ödüllendirilmiş emektar karakter oyuncularımıza ulaşabilirsiniz.

2) ÜÇÜNCÜ ADAMLAR: Bu kategorimize tıklayarak, üzerine ayrıntılı olarak çalışma yaptığımız sanatçılarımıza ve ‘sitemizle ilgili güncel haberlere’ ulaşabilirsiniz.

3) BELGESEL KÖŞESİ: Bu kategorimize tıklayarak, sinema tarihimize ve sanatçılarımıza dair hazırlanmış olan belgesellere ulaşabilirsiniz.

4) BU RESİM İÇİN BİRKAÇ CÜMLE YAZ: Bu kategorimize tıklayarak, sinemamıza dair paylaşmış olduğumuz ilginç ve önemli fotoğraflara ulaşabilir, arzu ettiğiniz fotoğraflara yorum yapabilirsiniz.

5) BİR DAKİKA!! BENİ DE DİNLEYİN!!: Bu kategorimize tıklayarak, sinemamızın emektar sanatçısı Nejat Gürçen ile filmlerimizin ilginç detaylarını inceleyebilirsiniz.

6) FOTOROMAN KÖŞESİ: Bu kategorimize tıklayarak, bir döneme damgasını vurmuş fotoromanları, bizim yorumumuz ile inceleyebilirsiniz. Bir süredir ilgilenemediğimiz bu kategorimizde, yakın zamanda yeni paylaşımlar yapılacaktır.

7) HABER KÖŞESİ: Bu kategorimize tıklayarak, sinemamıza dair güncel haberlere ulaşabilirsiniz. Haber kategorimiz bir nevi arşiv niteliği taşımakta, güncelliğini yitirmiş hiçbir haber silinmemektedir.

8) KÜNYELER: Bu kategorimize tıklayarak, Türk filmlerine dair künyelere ulaşabilirsiniz.

9) MİNİ ANKETLER: Bu kategorimize tıklayarak, sitemizin ana sayfasında, sağ tarafta bulunan mini anketlerimizin önceki sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

10) NOT DEFTERİ: Bu kategorimize tıklayarak, Üçüncü Adam’ın kurucusu ve yazarı Erhan Tuncer’in, sinemamıza dair kişisel yazılarına ulaşabilirsiniz.

11) RÖPORTAJ KÖŞESİ: Bu kategorimize tıklayarak, sinema sanatçılarımız ile yapmış olduğumuz röportajlara ulaşabilirsiniz.

12) SİNEMA SANATÇILARIMIZ: Bu kategorimize tıklayarak, sitemizde yer alan sinema sanatçılarımızın kişisel sayfalarına ulaşabilirsiniz. Sanatçılarımıza daha hızlı ve belirli bir isim üzerinden ulaşmak istiyorsanız, ana sayfamızın üst kısmında yer alan, ‘Sinema Sanatçılarımız’ sayfasına tıklayabilirsiniz.

13) SİNEMAMIZA HAYAT VERENLER: Bu kategorimize tıklayarak, araştırmalar doğrultusunda yazılmış, sinemamıza dair akademik yazılara ulaşabilirsiniz.

14) TÜRK SİNEMASI ANKETLERİ: Bu kategorimize tıklayarak, sinemamıza dair ayrıntıyla hazırlanmış anketlerimize ulaşabilir, daha önceki anketlerimizin sonuçlarına göz atabilirsiniz.

15) TÜRK SİNEMASI’NDAN İSTANBUL KARELERİ: Bu kategorimize tıklayarak, eski filmlerimizde yer alan İstanbul görüntülerine ulaşabilirsiniz.

16) TÜRK SİNEMASI’NIN BİN BİR SURATLARI: Bu kategorimize tıklayarak, tipten tipe giren karakter oyuncularımıza ulaşabilir, oynadıkları en önemli karakterlere dair fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

17) UNUTULMAZ KARAKTERLER: Bu kategorimize tıklayarak, filmlerimizde yer alan, komik/ilginç karakterlere ulaşabilir, onları ilginç kılan özelliklerine göz atabilirsiniz.

18) UNUTULMAZ SAHNELER: Bu kategorimize tıklayarak, filmlerimizin akıllarda yer etmiş önemli sahnelerini izleyebilirsiniz.

19) İKİ FOTOĞRAF – BİR İNSAN: Bu kategorimize tıklayarak, unutulmaz sinema sanatçılarımızın, birer adet gençlik ve yaşlılık fotoğrafları eşliğinde, kısa bir zaman yolculuğuna çıkabilirsiniz.

20) İLGİNÇ SAHNELER: Bu kategorimize tıklayarak, sinemamızın mantık sınırlarını zorlayan, ilginç/komik sahnelerine ulaşabilirsiniz.

*Tüm kategorilerimiz sürekli olarak güncellenmektedir.

3 responses to “ÜÇÜNCÜ ADAM’I KULLANMA KILAVUZU

  1. YEŞİL ÇAM bir topragın çınar ağacıydık adını yeşil çam katmışdık okadar çok sevmişdikki hayatımızın bi parçasıydı isimlerini söylemekle hayatlarını anlatmakla yetmezdi bi rüzgar esdi yaprak misali hepimizi alıp götürdü uzaklara kimileri öldü kimleri yokluk çekdi oysaki çok şey istemediler sadece yeşil çam ağacına bi avuç sevgi ve sayip çıkılmasını istediler. YEŞİLÇAM EMAKTARLARINA VE İSİMLERİ UNUTLMUŞ MEZARTAŞLARINDA İSİMLERİ SİLİNMİŞ çınar agaçlarına saygı ve sevgimi sunuyorum

  2. Sayin yetkililer,
    vefat eden sanatcilarimizin mezarlarinin nerde oldugunu da bir liste halinde yayinlarsaniz cok sevinirim.Zaman zaman ozellikle İstanbuldaki mezarliklari ziyaret ediyorum.Onlara Fatiha okumak beni cok mutlu ediyor.Sevgilerimle.İlhan

  3. üye olun diyorsunuz, 3tane foto var. heryer oraya çkıyor.özr.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s