.::Ayten Koçak::.

Sinemamızda karakter oyuncusu olarak görev almış ve yüzlerine aşina olduğumuz sanatçılarımızın yanında, yine aynı şekilde yüzlerine aşina olduğumuz, diyalogsuz -ya da çok az diyaloglu- bir çok sahnede görev almış, yüzlerce ‘figüran’ımız vardır.

İşte yukarıda fotoğrafını görmüş olduğunuz Ayten Koçak, onlarca filmde görev almış ve ‘Ben bu kadını bir yerden tanıyorum…’ diyebileceğiniz, sinema sevdalısı figüranlarımızdan biridir. Kendisi aynı zamanda sinemamızın emektar set amirlerinden Necip Koçak‘ın da eşidir.

Yaptığımız araştırmalar sonucu, kendisinin bir filmin, birden farklı bir çok kalabalık bar sahnesinde görev aldığını, set amirlerinin ‘Ayten sen önceki sahnede de vardın, olmaz…’ demelerine rağmen, ‘Olsun ağabey, kıyıda köşede oturur kalabalık yaparım…’ diyerek bu tarz sahnelerin herhangi bir yerinde, illa ki yer aldığını öğrendik.

Kendisinin şimdilerde Sarıyer-Boyacıköy’de yaşamakta olduğunu biliyor, sağlıklı, uzun ömürler diliyoruz…

Fotoğraflar:

Reklamlar

2 responses to “.::Ayten Koçak::.

  1. Allah uzun ömürler versin merak ettiğim oyunculardan biriydi teşekkürler üçüncü adam birde merak ettiğim bir oyuncu daha var. İlyas Salman’ın Banker Bilo adlı filminde Bilo hapishaneye girdiğinde tavuk yiyen bir hapishane ağası vardı. Sonra Bilo açlıktan onun yediği tavukların kemiklerini sıyırıyordu o oyuncumuz sanırım başka filmlerdede oynamıştır onu bulabilirmisiniz acaba ?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s