.::Türk Sineması’nın Karakter Oyuncularının Yer Aldığı ‘Artiz Kahvesi’ Adlı Dizinin Galası Yapıldı::.

Sevgili dostlar merhabalar,

Bir süredir yeni bir paylaşım yapmıyoruz. Bunda, Süheyl Eğriboz ağabeyimizin rahatsızlığı karşısında duyduğumuz derin üzüntünün payı büyük. O sağlığına kavuşmadan yeni çalışmalar yayınlamak istemiyorduk ama sizlerin Üçüncü Adam’a gösterdiğiniz yoğun ilgi dolayısıyla yavaş yavaş yeni paylaşımlarımıza devam etme kararı aldık. Tabii bu süreçte Süheyl Eğriboz ağabeyimizin parmağı kımıldasa, önce sizlerin haberi olacak, bunu da bilmenizi isteriz…

Aşağıdaki haber, OGÜNhaber’den Belgin Öztürk‘ün hazırladığı, içerisinde Türk Sineması’nın karakter oyuncularının da yer aldığı Artiz Kahvesi adlı yeni bir dizi çalışmasının galasına ait. Karakter oyuncularımızla iletişim kurulması aşamasında, Üçüncü Adam olarak bizlerin de yardımcı olduğu bu proje umarım uzun soluklu olur ve hak ettiği yeri bulur.

_______________________________________________________

Röportaj: Belgin Öztürk / OGÜNhaber

‘Artiz Kahvesi’ ekranlarda yeni bir fenomen dizi olacağa benziyor. Bu dizi aslında ustaları bir araya toplamayı hedef edinmiş bir proje. İşte bu müthiş projenin usta oyuncuları yeni dizileri ‘Artiz Kahvesi’ ve Yeşilçam ile ilgili düşüncelerini OGÜNhaber’e anlattı.

‘Artiz Kahvesi’ oyuncularından İsrafil Köse, Ahmet Ali Mincanoğlu, Muhlis Asan ve Murat Arkın ile setteki ortamdan Yeşilçama uzanan keyifli sohbetimiz.

MURAT ARKIN; ‘FİGÜRAN DEDİĞİN BU İNSANLAR OLMASA SEN FİLM ÇEKEMEZDİN!’

‘Artiz Kahvesi’ gibi bir proje benim en çok yer almak istediğim bir projeydi. Buna benzer bir konuyu bende işlemek istemiştim bir kaç yapımcı ile konuştum fakat en hızlı davranan EFA Medya oldu ve çok da güzel bir proje çıkardılar. Aslında anlatılacak çok hikaye var.

Set ortamındaki atmosfer ise apayrı bir dünya. Oradaki Yeşilçam ekibinin tavla oynarken, beklerkenki muhabbetleri, paylaştıkları bunlardan her bölümde beş on dakika paylaşılsa ayrı bir hikaye ayrı bir senaryo çıkar.

Yeşilçam’a vefasızlığa gelicek olursak bir Eşref Kolçak vardı, Antalya Film festivallerinde ödül töreninde sinemamızın duayenine diye ödül verilirken Eşref ağbi orada çok güzel bir şey söyledi ‘niye bana iş vermiyorsunuz o zaman’ dedi.

Bu insanlar paranın, ödülün peşinde değiller. Sinemaya emek vermiş insanlar setlerde yer almak istiyorlar. Bunu da hakkıyla yapabileceklerini biliyorum. İşte bu proje bu kapıyı açacak o insanlara. O sette o insanlarla aynı havayı soluyabilmek inanılmaz muhteşem bir duygu. Bunun için çok şanslıyız.

Eski Yeşilçam Sineması ile şimdiki sinemayı karşılaştırmayı çok doğru bulmuyorum. Koşullar, çekim teknikleri, kullanılan malzemeler, oyuncular çok farklı dolayısıyla bir karşılaştırma yapmak doğru değil.Yeşilçam tadındaki filmler bir daha yapılamayacak. Yeşilçam hiç bir zaman unutulmayacak, o insanların yeri hiç bir zaman dolmayacak ne müzikleri, diyalogları, bakışları hiç bir zaman tekrar yaşanamayacak.

Eski Yeşilçam Sineması’nda herhangi bir filmde o insanlarla aynı ortamda bulunmak için, onların sevgisini,saygısını yaşayabilmek oyunculuğu bırakın ben çaycı bile olmak isterdim.

Yeşilçam repliklerini evde kardeşimle çok kullanırız. Mesela başka numaradan aradıysam kimsin der bana ‘Deli Kadir uleynnn’ diye cevap veririm. Bizler zaten yaşıyoruz ve yaşatıyoruz.

‘Artiz Kahvesin’de Yılmaz Köksal’ın bir sahnesinde ‘Senin bu figüran dediğin insanlar olmasa sen film çekemezsin’ dedi. Ne kadar güzel anlattı. Bu proje Yeşilçam sevenlerine o günleri tekrar yaşatacak o değerlere sahip çıkılacak. Buna inanıyoruz.

İSRAFİL KÖSE; ‘YEŞİLÇAM’A SAHİP ÇIKALIM’
‘Artiz Kahve’sinde Yılmaz Köksal başımızda olacak ve yönlendirecek bizleri. Bizler de ona göre ne katabiliriz, nasıl geliştirebiliriz bunları düşünmemiz gerekiyor. ‘Artiz Kahvesi’ Yeşilçam adına bir başlangıç. Bütün ekip arkadaşlarımla bunu devam ettireceğimize inanıyorum.

AHMET ALİ MİCANOĞLU; ‘BİZ MERAK EDİLENİ SUNUYORUZ’
Halkın çok merak ettiği bir sektörün mutfağını sunuyoruz seyirciye. Biz ‘Artiz Kahvesi’yle Yeşilçam’ı anlatacağız. Hem dram hem komedi anlamında insanların dikkatini cekeceğimize inanıyorum.

MUHLİS ASAN; ‘TEK İSTEĞİMİZ DESTEKLENMEK’
‘Artiz Kahvesi’nde bizim kişisel mesajlarımızdan ziyade filmin kendi mesajı önemli. Bizlerde o mesajın parçalarıyız.

Yeşilçam’da perde arkasında neler oldu, kimdi bunlar ‘Artiz Kahvesi’nde bunlar da olacak.

Sinema teknolojisi çok ilerledi yalnız o dönemlerde de müthiş bir içtenlik vardı, samimiyet vardı ,fedakarlık vardı teknolojinin gücüyle değil.

Yeşilçam’da bir Sadri Alışık deyince bir renk koku, doku gelir insanın aklına, Münir Özkul, Adile Naşit hepsinin farklı havaları, kokuları vardı. Oysaki bugün küçümsemek adına söylemiyorum çok birbirine benziyo her şey.

Bu projeye çok güveniyoruz tek istediğimiz desteklenmek.

*http://www.ogunhaber.com

*İlgili diğer haberler için OGÜNhaber’in internet sitesine tıklamanız yeterli. 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s