.::Gülten Kaya (1946)::.

Sinema yaşantısına 1971 yılında başlayan Gülten Kaya, ağırlıklı olarak erotik/komedi’lerde ve mahalle komedilerinde yer almış, 79 yılına kadar 90’a yakın filmde irili ufaklı rollerde oynamıştır.

Okurlarımız kendisini ağrılıklı olarak, Ah Nerede adlı filmdeki, istenmeyen nişanlı kız olarak hatırlayacaklardır. İri yapısı ve keskin yüz hatlarıyla, hamarat ev kadını, eli maşalı bir kızkardeş gibi, anaç rollerinde çok daha fazla görmeyi dilerdik kendisini…

Gülten Kaya’nın şimdilerde yaşamını nasıl idame ettirdiğine dair kesin bir bilgi sahibi değilsek de, 70’lerin sonunda sinemayı bıraktıktan sonra evlendiğini ve gözlerden ırak bir yaşam sürüğünü duyduk.

Kendisine sağlıklı ve uzun bir ömür diliyoruz.

Fotoğraflar:

Reklamlar

2 responses to “.::Gülten Kaya (1946)::.

  1. Eğer benzetmediysem; Cüneyt Arkın ile Kadir Savun’un oynadığı “Deli Yusuf” filminde Hamit Haskabal’ın evlenip gerdeğer girmek için dil döktüğü yeni gelin rolündedir.

  2. yeşilçamın sex makinesi en hor kullanılan kadını,eğer sonunda evlendiyse gerçek yaşamında bu onun için bir kurtuluş olmuştur heralde,aşşa yukarı sinemada kullanmayan oyuncuda kalmadı heralde bu kadını sex kölesi olarak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s