.::Türk Sinemasından Unutulmaz Kareler -1-::.

Arşivimizden seçip, sizler için özenle hazırladığımız bu değerli kareleri, aralıklarla bloğumuzun facebook grubunda paylaşıyoruz. İstedik ki facebook hesabı olmayan kullanıcılarımız da bu güzel karelerden mahrum kalmasınlar. Bundan sonra, 5’er fotoğraftan oluşan ‘Türk Sinemasından Unutulmaz Kareler’ başlıklı çalışmalarımız sizlerle olacak.

Bu çalışmamızı hazırlarken, bloğumuzun içeriği gereği, her karede en az bir karakter oyuncumuzun yer almasına özen gösterdik. Paylaştığımız bu karelerde, aşağıdaki ilk karede olduğu gibi, onları arkalarda da göreceksiniz, sinemamızın yıldızları ile karşılıklı da…

Sizi aşağıdaki fotoğraflarla baş başa bırakmadan önce, özellikle belirtmek istediğimiz bir konu var. Bloğumuzda paylaşılan tüm içerikler -fotoğraf ve yazı çalışmaları- özgündür ve sitemize aittir. Bu yüzden, hazırlamış olduğumuz fotoğraflara, bloğumuzun logosunu eklemekteyiz. İnternet üzerindeki forumlarda, sitelerde, facebook’daki Cüneyt Arkın, Kemal Sunal, Türk Sineması ve Yeşilçam başlıklı birçok sayfa ve grupta, kaynakça belirtilmeden paylaşılan logolu fotoğraflar, bizim ekibimize aittir. Emek hırsızlığı yapan tüm kişilere, bloğumuz aracılığı ile sitemlerimizi iletiyoruz. 

Son söz olarak, bloğumuzdaki özgün içeriği, ekibimizi bilgilendirerek ve kaynakça belirterek hazırlamış olduğunuz çalışmalarda kullanabileceğinizi belirtiyor, kaynakça yazmanın paylaşımı kaliteli kılacağına ve emeği koruyacağına inanıyoruz.

İlginiz için teşekkür eder, keyifli seyirler dileriz.

Devamı gelecek…

Reklamlar

2 responses to “.::Türk Sinemasından Unutulmaz Kareler -1-::.

  1. Unutulmaz karelerden unutulmayan emekçi aktörler gerçekten güzel çalışma ellerinize sağlık.Devamını bekliyoruz.Bu fotoğraf karelerini görünce insan biraz da olsun hüzünleniyor.Bir çoğu bu dünyadan göçüp gittiler yaşayanlarla birlikte gönlümüzde yerleri saklıdır.Şimdi o gerçek emektar sanatçıların yerini alabilecekler var mıdır tartışılır.Benim için onlar yaşarken de öldükten sonrada değerlerini korumuştur. Yeşilçam sineması yönetmeniyle,senaristiyle,müzikleriyle onlarla var olmuştur.Her şeye rağmen bu sinema kültürümüze sahip çıkmak gerektiğini düşünüyorum.Bunlar bir değerdir kolay kolay tekrarının yaratılamayacağı.Ben şahsım adına bu emektar insanların filmlerinden de kardeşliğe,dostluğa,paylaşıma; kötü olanın yergisi ve iyi olanın övgüsüne vb.değerlere yönelik çok şeyler gördüm.Çocukluk dönemlerim teknolojik araçların şimdiki gibi çeşitli ve bol olduğu dönemler değildi.Yani imkan buldukça televizyondan izlerdim o filmleri, şimdi bile hala izlerim.Ancak şimdiki genç yaşta insanların böyle bir alışkanlıkları ve merakları yok,onların uğraş alanına daha ziyade facebooklarda mobil telefonlarda geçirdikleri uğraşlar(!) televizyon kanallarında hepsi değilse de sosyal içerikleri olmayan banal ve mantar gibi çoğalan diziler girmektedir.Bir çoğuna yeşilçam sinema filmleri itici bile gelmektedir,bu iticilikte izlemeden edinilen bir durumdan kaynaklanıyor.Halbuki o filmlerin birçoğuna imza atmış yönetmenlerin,senaristlerin,oyuncuların ne zorluk ve şartlar altında filmlerini gerçekleştirdiklerini ve ne kadar kültürlü,boş insan olmadıklarını bilmelerini belirtirim.Öyle film olsun diye çekilmemiştir bu filmlerin çoğu.Bunun yolu da okumaktan geçer.Beylik eleştirilere böyle böyle karşı fikir geliştiririz.Elbette herkesin sevme zorunluluğu yoktur ama eleştiriye açık yönler olsada bu sinemamıza sahip çıkmamızı engellememelidir. Saygılarımla.

  2. Üçüncü Adam

    Ellerinize sağlık Recep Bey, çok güzel özetlemişsiniz. Sağ olun…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s