.::’Bazıları Cacık Sever’ Filminden Hatalı Kareler::.

Sevgili Üçüncü Adam okurları merhabalar,

Yeni bir kategori ile karşınızdayız. Bu kategorimizin adı “DETAYLAR”

Bu kategorimizde filmlerimize ait ilginç kareleri, önemli/önemsiz detayları ve gözden kaçan ayrıntıları sizlere sunmaya çalışacağız. Şimdiden keyifli okumalar…

Aşağıdaki kareler sinemamızın serbest (!) uyarlamalarından, başrolünü Aydemir Akbaş‘ın oynadığı, Bazıları Cacık Sever adlı filmin VCD kopyasına ait. Filmin orijinal kopyasında bu kusurlar var mı bilmiyoruz ama piyasaya sunulmuş bu kurgulu halindeki hatalar gözden kaçacak gibi değil.

İlk karemizde, el yordamı ile yapılan kurgu esnasında, film karesi üzerine bulaşmış bir parmak izi görmekteyiz. Bu iz o kadar belirgin ki, filmin kurgucusunu neredeyse bu parmak izden yola çıkarak dahi bulabiliriz.

Aşağıdaki 4 karede ise kurgu esnasında yırtılmış kareleri görüyoruz. Özellikle son üç kare öylesine yırtılmış ki, sahnenin ilerleyen karelerinde gördüğümüz, en sağda duran Necdet Kökeş gözükmüyor dahi. Hatta son iki karede Yadigar Ejder‘i de göremez hale geliyoruz. Bu kareler hızla geçtiğinden aşağıdaki ilk karedeki yırtık pek göze batmasa da, son üç kare oldukça rahatsız edici.

Bu aksiliklerin en büyük nedeni, bu filmin hızlı ve özensizce üretilip, kurgulanıp, aralarına erotik sahneler konarak, en acil yanından gösterime sunulmasıdır. Filmi diğer erotik/komedi’lerden ayıran en keskin özelliği ise, filmde yer alan erotik sahnelerde film oyuncularının yer almıyor olması. Yani bu film ‘araya parça atılan filmler’den biri. Bu tarz filmler komedi niyeti ile çekilip, yapımcının kurnazca (!) hamleleri ile erotik/komedi halini almış filmlerdir. Bir süre sonra bu tarz yerini, oyuncuların kendi istek ve teslimiyetleri ile yer aldığı erotik/komedi’lere bırakmıştır.

Yeni bir detayda görüşmek üzere.

Genseriko (nam-ı diğer Lüzumsuz Adam)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s