‘HINK’ Tasarım Atölyesi, Eski Film Afişlerini Yeniden Tasarlıyor!

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Grafik Tasarım Bölümü’nde okuyan Ethem Onur Bilgiç, Hakan Küçükyılmaz ve Selçuk Ören tarafından açılan HINK, aslında bir tasarım atölyesi.

Dergi, kitap, afiş tasarımı, storyboard, video, illüstrasyon, animasyon gibi çalışmalar ortaya koyan grup; önemli reklam ajansları, organizasyon firmaları ve yayınevleri için işler üretmekte.

Aşağıda görmüş olduğunuz afişler de eski Türk filmlerinin ekip tarafından yapılmış yeni tasarımları. Böylesine güzel bir çalışma ile bizleri buluşturdukları için tüm ekibe teşekkürlerimizi sunuyor, devamının gelmesini temenni ediyoruz.

Ekibin sitesine gitmek için tıklayınız.

Ekibin ‘Tarkan’ filmleri ile ilgili tasarım serisi de var;

Reklamlar

3 responses to “‘HINK’ Tasarım Atölyesi, Eski Film Afişlerini Yeniden Tasarlıyor!

 1. Arkadaşların sitesi nedense İngilizce . Bana daha çok sömürge ülkelerindeki yarı entellektüel camianın sömüren ülkeye ( İngiltere mi desek ? ) karşı duydukları ezikliği çağrıştırdı. Yok yok ben yanılmışımdır. Öyle şey mi olur ? Konuşmadığım bir dilde çalışmalar yapıp sonra da bana satmaya kalkmazlar..

 2. Üçüncü Adam

  Çağdaş Bey merhabalar. Katılımınız için teşekkür ederiz. Site sahiplerini ve bu ürünleri ortaya koyanları tanımıyoruz ama böyle bir bakış açısına katılmadığımızı belirtmek isteriz. Keza ürünler İngilizce değil, Türkçe. Film isimleri ve filmlerden replikler dahi Türkçe yazılmış. Buradaki amaç, hitap ettikleri pazarı genişletmek ve daha çok ülke ve insana eserlerini sunmaya çalışmalarıdır. Biraz daha ılımlı yaklaşmalıyız diye düşünüyoruz. Selamlar.

  • Nazik yaklaşımınız için ben teşekkür ederim. Üzerine çalışılan ürünler Türkçe evet. Bu konuyu neyse ki çok zorlamamışlar. Konu üzerinde çalıştıkları materyal değil, kendilerini bizlere ( pardon biz demeyelim çünkü bizi pek takmıyorlarmış gibi bir tarz var ) tanıtmak gibi bir amaçları da yok. HAKKIMZDA bölümü bile benim dilimde değil !
   Güzel çalışmalar olmuş. Lakin kendilerini önce bize değil de Portekiz’deki, ABD’deki, Brezilya’daki, İtalya’daki… bir kesime tanıtma çabası beni üzdü. Tüm hissim buydu, bu olacak.
   Ankara’dan sevgiler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s