Sinema Sanatçısı Mesut Engin Hayatını Kaybetti.

1973 yılında en yakışıklı erkek seçilerek ‘Kral’ ünvanını alan ve sinemanın en çok aranılan ismi olan Mesut Engin yaşamını yitirdi.

Uzun yıllar sokaklarda, otobüs duraklarında esnafın yardımları ile yaşama mücadelesi veren Engin, bu nedenle çeşitli hastalıklar geçirdi. Türk sinemasına yıllarını veren ancak işsizlik ve yalnızlık nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Yeşilçam’ın ünlü ismi Mesut Engin’e İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü sahip çıkmıştı.

Mesut Engin kimdir?

1973 yılında Ses Dergisi’nin açtığı yarışmada birinci olarak sanat hayatına Yeşilçam’da başlayan Engin, 1973 – 2002 yılları arasında birçok filmde başrol ve yardımcı oyuncu olarak rol aldı. Ayrıca mankenlik ve fotomodellik te yapan sanatçı, 1976’da yaşadığı bir trafik kazasında sağ el bileğinin sinirlerinin kesilmesiyle bunalıma girerek alkole bağlanmasına karşın, uzun süre uğraş vererek bu bağımlılıktan kurtuldu. Açtığı güzellik salonunda başarılı olamayıp, sokaklarda yaşayan evsizler arasına katıldı. Çevredeki esnafın ‘dede’ diye hitap ettiği Mesut Engin, bir süre İzmir’de Karayolları Bölge Müdürlüğü karşısındaki otobüs duraklarında, banklarda yatıp kalktı, Karayolları çalışanlarının desteğiyle yaşamını sürdürdü. Daha sonra ise Beyoğlu sokaklarında yatıp kalkmaya devam etti.

*fotoğraf: http://www.haberinvakti.com
*haber: http://www.adanzyehaber.com

 

Reklamlar

3 responses to “Sinema Sanatçısı Mesut Engin Hayatını Kaybetti.

  1. Allah rahmet eylesin …

  2. Mesut Engin Türk Sinemasında bir kaç yıl hariç, mutlu gün geçirmemiştir…Bataklığına düştüğü Alkol, onun bütün sevenlerini elinden almış, çok çileli bir ömür sürmüştür..
    Kısacası Yeşilçam bir yıldızını daha kaybetti.Allah Rahmet Eylesin

  3. fosforlu cevriye

    düsünüyorumda… bir tebessüm beliriyor yüzümde, gözlerimden yaslar sessiz sessiz damlasada…filmlerin geliyor aklima ve hem gülüyorum hem agliyorum… bir “yedi evlat iki damat” bir “özleyis” bir “tesekkür ederim büyükanne” vs vs…
    Ben sana “tesekkür ederim”… yattigin yerde rahat uyu…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s