Sinema Emekçisi Rauf Yalazangil Hayatını Kaybetti.

Bodrum’da geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden, “Bereketli Topraklar Üzerinde” ve “Sürü” gibi filmlerin yapım sorumluluğunu yapmış Rauf Yalazangil toprağa verildi.

Yalıkavak beldesinde yaşayan ve geçirdiği rahatsızlık sonucu 3 gün önce yaşamını yitiren 78 yaşındaki Yalazangil için Gökçebel Camisi’nde akşam saatlerinde tören düzenlendi. Törene Yalazangil’in kızı Sevil, oğulları Mete ve Metin, Yalazangil’in torunları, sinema sanatçısı Aytaç Arman, Sine-Sen Başkanı Zafer Ayden ve sinema emekçileri katıldı.

Aytaç Arman, gazetecilere yaptığı açıklamada, sinema yaşamında birçok kez Yalazangil ile çalıştığını anlattı. Yalazangil’in Türk sinemasına büyük katkıları olduğunu belirten Arman, “Kendisi Sine-Sen’in ilk genel başkanlarındandı, onursal başkandı. Uzun yıllar Bodrum’da yaşamayı tercih etti. Burada yatmak istedi. Nur içinde yatsın, Allah rahmet eylesin. Kendisi doğa aşığı olan her şeye sevgi ve saygıyla yaklaşan biriydi” dedi.

Arman, Yalazangil’in “Bereketli Topraklar Üzerinde”, “Sürü”, “Kanal” ve “Yol” gibi çok sayıda projenin yapım sorumluluğunu üstlendiğini ifade etti.

Sinema Emekçileri Sendikası Başkanı Zafer Ayden ise Yalazangil’in duruşuyla tüm sinemacılara örnek olduğunu ifade ederek, “Sinema emekçilerinin sendika mücadelesinin önemli kilometre taşlarından birisiydi. İnançlı duruşu vardı. Onunla çalışmak bizler için onurdur” diye konuştu.

Yalazangil Gökçebel Yemiş mezarlığında toprağa verildi.

Reklamlar

One response to “Sinema Emekçisi Rauf Yalazangil Hayatını Kaybetti.

  1. Nur içinde yat.ALLAH rahmet eylesin CANIM DEDEM :(((

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s