.::Bir Sinema Önü::.

Bay Martılog Muharrem Hüseyinoğlu‘na tekrar teşekkürler. Sanırım yine 1970’lere ait bir fotoğraf. Fotoğraftaki kişinin kim olduğunu bilmiyoruz lakin sağında ve solundaki film isimleri oldukça tanıdık. Sol tarafında yazan: 7 Cüceler Filminin Galası‘nın yapılacağı günleri gösteren afiş ve sağ taraftaki Afacan‘lı, Gümüş Gerdanlık‘lı, Yedi Kocalı Hürmüz‘lü zengin bir gösterim programı…

Sağ altta, Bu Gün – Bu Gece kısmında lobi kartı asılı olan film Çetin İnanç‘ın yönettiği 1970 yapımı Kanıma Kan İsterim adlı film.

Hey gidi günler hey… Keşke o dönemlere yetişebilseydim diyorum ama, bazen böyle fotoğraflarını bile görmek yetiyor insana…

Reklamlar

2 responses to “.::Bir Sinema Önü::.

  1. Sağ tarafa baktım da 20 film var, ki liste yukarı doğru gidiyor. Ek olarak da “Gala”sı yapılan film var. Merak ettiğim, acaba bu filmler hangi sıraya göre gösteriliyordu (gerçi “bu gün bu gece” ifadesi bir ipucu veriyor), günde kaç tane film gösteriliyor, insanlar izleyeceği filmin hangi gün-saatte oynayacağından nasıl haberdar oluyordu?

    Bu resim gerçekten önemli bence çünkü resim bize Türk Sinemasının o dönemki üretkenliğini de gösteriyor. Dediğim gibi en az 20 film var ve hepsi yerli!

  2. Üçüncü Adam

    Yorumlayan ellerinize sağlık. Bizim de ilk dikkatimizi çeken gösterim, gala ve sağdaki listedeki filmlerin hepsinin yerli film olması. Bu tarz fotoğraflar bize de, siz değerli okuyucularımıza da o dönem ile ilgili çok önemli bilgiler veriyor, kesinlikle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s